Geçmişinizi geleceğe taşıyoruz

Sayısal Ofis Logo
0 216 573 12 63
Servis Büro, Belge, Doküman, Evrak Tarama ve OCR

Servis Büro Hizmetleri

Firma ve kurumların iş şüreçlerini hızlandırmak amacı ile dijital arşivleme, indexleme, veri girişi ve Ekitap oluşturma hizmetleri veriyoruz.

Servis Büro Hizmetleri küçük, orta ve büyük ölçekli her tür kurum ve kuruluşların iş süreçlerinde yüksek oranda zaman alan dokümantasyon ve arşivleme hizmetleri veren firmamız 2004 yılından bu yana dijitalleştirme, arşivleme ve yazılım özellikle Doküman Yönetim Yazılımı alanlarında her sektörden kurum ve kuruluşa hizmet vermektedir.

Servis Büro Hizmetleri kapsamında yaptığımız işler

 • Doküman Tarama

  Servis Büro Hizmetleri kapsamında her tür doküman ve belgenin profesyonel tarayıcılar ile kullanım amacına uygun çözünürlük ve konfigürasyonla taranarak dijital ortama aktarılması.
 • Personel Temini

  Dijitalleştirme yanında veri giriş, ofis işleri, sekreterli, etiketleme, barkodlama vb. hizmetler için tecrübeli personel temini.
 • İndeksleme ve Entegrasyon

  Taranan dokümanların Doküman Yönetim Yazılımlara ya da kurumsal yazılımlara entegrasyonu veya erişim kolaylığı sağlamak amacı ile belgelerdeki alanların veritabanına kayıt edilmesi. İndeksleme işleminin hatasız ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi amacı ile her projeye özel yazılım geliştirilmektedir.
 • Fiziksel Arşiv Yönetimi

  Fiziksel arşivlerin düzenlenmesi, taşınması, tasniflenmesi ve saklanması hizmetleri.
 • Dijital Arşiv Optimizasyonu

  Dijital veri depolama alanında yer sıkıntısı olması durumunda veya taranan dokümanların internet üzerinde paylaşılacak olması durumunda dijital dosya boyutlarının mümkün olduğu kadar kaliteden ödün vermeden ileri teknoloji sıkıştırma ve arka plan temizleme yöntemi ile optimizasyonu.
 • Veri Girişi

  Kitap, Doküman, Belge veya formların dijital ortama aktarılması amacı ile OCR ve ICR teknolojileri kullanılmaktadır fakat OCR ve ICR teknolojileri düzensiz olarak doldurulmuş formlarda işe yaramamaktadır. Bu tarz bilgi kaynakları ve ses kayıtlarının dijital veriye dönüştürülmesi ancak tecrübeli veri giriş operatörlerinin klavye aracılığı ile bilgisayar girilmesi ile Servis Büro Hizmetleri kapsamında sağlanmaktadır.
 • Veri Madenciliği

  Genellikle tablo halindeki verilerin işlenmesi, kolay erişim sağlama amaçlı olarak dönüştürülmesi veya veri tabanına aktarılması. El ile veritabanına aktarılması veya düzenlenmesi uzun zaman alan işlerin yazılım veya Excel makroları ile düzenlenmesi ve yapılandırılması.
 • Kartvizit Verilerinin Outlook veya diğer yazılımlara aktarılması

  Fiziksel kartvizit arşivlerinin kurumsal yazılımlar veya outlook, lotus notes gibi iletişim yazılımlarına aktarılması.
 • Fotoğraf, Negatif ve Diapozitif Tarama

  Fotoğraf, Negatif, Diapozitif ve her tür görsel arşivin uygun profesyonel cihazlar ile ihtiyaca uygun çözünürlüklerde taranması.
 • Kitap, Dergi, Broşür Tarama

  Her türlü ciltli ciltsiz kitap, dergi, gazetenin taranarak dijital ortama aktarılması.
 • Ocr (Optical Character Recognition)

  Soft kopyaları kaybolmuş veya erişilemeyen kitap, doküman, evrak ve raporların, üzerinde düzenleme yapmak, alıntı yapmak veya veritabanına aktarmak gibi amaçlar için bu tür materyellerin tarandıktan sonra OCR işleminden geçirip hata düzeltmesi yapıldıktan sonra Text, Word veya Excel dosyaları olarak kaydedilemesi.
 • E-kitap oluşturma

  Akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlar ve özel üretilmiş kindle ve benzeri E-Kitap Okuyucu cihazlardan okunabilmesi amacı ile kitapların E-kitaba dönüştürülmesi


Servis Büro ve Dijital Arşivleme İş Akış Diyagramı

Planlama

Projenin analizi sonrasında işin karakteristiklerine uygun tarayıcı, bilgisayar ve veri depolama cihazlarının planlanması. Projenin yapılacağı sektör ve iş konusunda tecrübeli personelin atanması.

Hazırlık

Planlanan cihazların temin ve tesisi sağlanır ve tarama işlemini hızlandırmak amacı ile örnek çalışma yapılması Dokümanların seperasyon ve tarama yöntemine karar verilmesi. Indekslemenin hatasız ve hızlı bir şekilde yapılması için projenin analiz edilerek indeksleme yazılımının mümkün olduğu kadar seçimlik alanlar kullanılarak geliştirilmesi. Şeçimlik alanlar kullanılarak yapılan indekslemelerde hata oranı sıfırlanabilmektedir.

Seperasyon ve Taramaya Hazırlık

Evrakların hatasız ve hızlı bir şekilde taranması için klasörler ve plastik poşetlerden çıkararak zımba ve ataşlarından ayıklanır. Uygun şekilde istifleme yapılır.

Tarama

Tarama için hazırlanan dökümanlar planlama aşamasında belirlenen konfigürasyon ve parametrelerle taranır.

Kalite Kontrol

Taranan tüm belgeler taramaya paralel olarak teker teker kontrol edilir. Hatalı tarama tesbit edilirse tekrar taranır.

İndeksleme

Projeye özel geliştirilen indexleme yazılımı kullanılarak tüm dokümanlar teker teker gerekli bilgiler ile indekslenir.

Farkımız

 • Dönemsel personel yerine tecrübeli kalıcı personel tercih ediyoruz.
 • 20 Yıllık yazılım tecrübemiz ile proje bazlı indexleme yazılımı geliştirerek indexleme hatalarını sıfırlıyoruz.
 • Döküman taramanın yanında 10 yıllık kitap, kartvizit, fotoğraf, negatif ve diapozitif tarama tecrübesi ile tüm dijitalleştirme ihtiyaçlarına tek elden çözüm üretiyoruz.
 • Veri madenciliği tecrübemiz ile dijitalleştirilen bilgi kaynalarındaki verilerin işlenerek kurumsal yazılımlara aktarılması ve entegrasyonu
 • OCR teknolojileri hata düzeltme amaçlı inhouse yazılımlar kullanılması.

Dijital Arşiv Nedir ?

Firma veya kurumların yazışma, sözleşme, fatura, belge, evrak, fotoğraf gibi kağıda basılı tüm bilgi kaynaklarının bilgisayar ortamında dijital olarak muhafaza edilmesidir.

Veri Girişi Nedir ?

OCR teknolojilerinin kullanılamadığı belgelerdeki bilgilerin bilgisayar ortamına düz yazı veya herhangi bir programa operatörler tarafından manüel olarak girilmesidir.


Doküman Yönetim Sistemi

Doküman Yönetim Yazılımı

Docsimum dokümanlarınızı merkezi bir sistem üzerinde kullanıcı ve kullanıcı grup yetkileri bazında arayıp bulmanızı sağlayan gelişmiş Doküman Yönetim Sistemidir


Online Kartvizit Yazılımı kurumların müşterilerden veya tedarikçilerden topladıkları kartvizitleri ya da iletişim bilgilerini tüm firma çalışanları ile paylaşabilecekleri bulut tabanlı bir yazılımdır. Yazılıma bilgisayar, tabletler ve cep telefonlarından erişilebilir.

Kitap Tarama
Fotoğraf Tarama
Sitemizdeki fotoğraf ve yazıların telif hakları konusunda bilgilendirme.