Geçmişinizi geleceğe taşıyoruz

Sayısal Ofis Logo
0 216 573 12 63
Geniş Format Tarama

Geniş Format Tarama Hizmeti

A3 boyutlarından büyük dokümanların renkli, gri tonlamalı veya siyah beyaz taranması hizmeti.

İnşaat, Makine Projeleri ve Pafta Tarama

Mimari çizim, inşaat ve makine projeleri gibi çizimlerin tekrar kullanılmak üzere veya aşivlenmek üzere taranmasıdır. İleri teknoloji kullanılarak görüntü kalitesinden ödün verilmeden taranan bu dokümanlar fiziki boyutlarının büyük olmasına rağmen dosya boyutu olarak çok az yer kaplamakta ve düşük konfigürasyonlu bilgisayarlarda bile çok kolay görüntülenilmekte ve işlenebilmektedir. Autocad gibi yazılımlara dönüştürülerek üzerinde not alınabilmekte ve metraj gibi işlemler yapılabilmektedir. İstenildiği taktirde birebir aynı şekilde basılabilmektedir.

Gazete Tarama

Arşivleme amacı ile gazeteler 1200 DPI optik çözünürlüğe kadar taranabilmektedir. Aynı zamanda OCR teknolojisi kullanılarak içerik yakalama amacı ilede gazeteler taranarak gazete sayfaları arasında metin araması yapılabilir.

Poster ve Fotoğraf Tarama

A3 boyutlarından daha büyük fotoğraf ve posterlerin taranması işlemi geniş formatlı tarayıcılar ile aslına zarar vermeden yapılmaktadır. Taranan posterler ve fotoğrafların birebir röprpodüksiyonu yapılabilmektedir.

Harita Tarama

GIS uygulamalarında kullanılmak üzere hassas ve yüksek çözünürlük sayesinde yüksek doğruluk oranı ile tarama yapılmaktadır.

Kumaş ve Desen Tarama

Kumaş ve örme tekstil ürünlerindeki desenlerin taranarak bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Doküman tarama yöntemlerine ilave uygulamalarla kumaş ve örme gibi tekstil ürünleri de taranabilmektedir.

Ahşap ve PVC Kaplama Tarama

Genelde mobilya sektöründe kullanılan ahşaptan veya PVC malzemeden üretilmiş kaplama maddelerinin tekrar üretilmesi amacı ile taranarak bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Desen birebir olarak aktarılmaktadır, kullandığımız cihazların hassas taşıyıcı mekanizması sayesinde hiçbir şekilde şekilde bozulma ve kayma olmamaktadır.

Dijital Arşiv Nedir ?

Firma veya kurumların yazışma, sözleşme, fatura, belge, evrak, fotoğraf gibi kağıda basılı tüm bilgi kaynaklarının bilgisayar ortamında dijital olarak muhafaza edilmesidir.

Veri Girişi Nedir ?

OCR teknolojilerinin kullanılamadığı belgelerdeki bilgilerin bilgisayar ortamına düz yazı veya herhangi bir programa operatörler tarafından manüel olarak girilmesidir.


Doküman Yönetim Sistemi

Doküman Yönetim Yazılımı

Docsimum dokümanlarınızı merkezi bir sistem üzerinde kullanıcı ve kullanıcı grup yetkileri bazında arayıp bulmanızı sağlayan gelişmiş Doküman Yönetim Sistemidir


Online Kartvizit Yazılımı kurumların müşterilerden veya tedarikçilerden topladıkları kartvizitleri ya da iletişim bilgilerini tüm firma çalışanları ile paylaşabilecekleri bulut tabanlı bir yazılımdır. Yazılıma bilgisayar, tabletler ve cep telefonlarından erişilebilir.

Kitap Tarama
Fotoğraf Tarama
Sitemizdeki fotoğraf ve yazıların telif hakları konusunda bilgilendirme.